Джиг-приманки.

мини

До них відносять різні м’які приманки, які використовують разом з джиг-голівками. Роблять ці приманки з м’яких синтетичних матеріалів. Джиг-приманки бувають двох типів — динамічні і пасивні: перші створюють у воді коливальні рухи, другі грають тільки за рахунок ривків і пауз. У свою чергу, і ті й інші можуть бути плаваючими і тонучими. Плаваючі не опускаються на дно, менше чіпляються і дають можливість здійснювати повільну проводку в різних шарах води.

Пасивні приманки — це пластикові та поролонові рибки, які відрізняються різними формами, забарвленням і наявністю спецефектів (в них іноді бувають вбудовані шумові пристрої). Будь-якій м’якій приманці можна надати привабливий запах, використовуючи відповідний матеріал  при виготовленні або вмочивши приманку в розчин ароматизатора.

Динамічні приманки привабливо грають при звичайній проводці, тому до них сміливо можна віднести твістери і віброхвости. Ці приманки доступні за ціною, різноманітні за формою і кольором, легко замінні, мають хорошу віброакустику, здатні вбирати в себе різні ароматичні речовини. Виброхвост може мати спеціальні прорізи-насічки, загнутий хвіст, акустичні елементи й своєрідну лопать, яка придає приманці коливальний рух.

Маса віброхвоста коливається від 3 до 20 г, а вибір варіанта по жорсткості визначається глибиною і швидкістю течії. Оснащені акустичними пристроями віброхвости можуть виробляти спеціальні шумові ефекти. На відміну від віброхвоста, твістер може імітувати не тільки рибку, а й іншу плаваючу живність (жабу, пуголовка), до якої риба проявляє інтерес. Специфічна будова хвоста (і бічних елементів на деяких моделях) створюють хвилеподібні коливання; як і виброхвост, твістер дає і необхідний шумовий ефект.

Для лову в каламутній воді або при слабкій освітленості (вночі, в сутінки) приманку оснащують фосфорним елементом або фарбують люмінесцентною фарбою. Віброхвости і твістери дозволяють здійснювати всі види проводки, в тому числі з човна і з берега. Рівномірну проводку використовують у верхніх шарах для лову жереха, голавля і язя, ступінчастою проводкою ловлять щуку, окуня і судака.

Твістери і віброхвости в тандемах з іншими приманками можна застосовувати для лову форелі, гольця, кумжі та інших риб лососевих порід.

Якісні віброхвости і твістери випускаються різними американськими, італійськими та японськими фірмами, до продукції третіх країн (Китаю, Тайваню та ін.) потрібно ставитися обережно, тому що якість їхніх виробів найчастіше гірше (але не завжди).

Погода сьогодні

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Погода завтра